formarajzkötésrajzfestéslámpásoklónemez labda

Diákjainknak

Védőháló a családokértBefektetés a jövőbe

Új Magyarország

Nyertes pályázatok

nfü

„Nevelési-oktatási intézmények tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységeinek támogatása”
intézményünk 5 015 200 Ft támogatást kapott


HATÁRTALANUL! program Tanulmányi kirándulás pályázat keretében iskolánk 1.440.000 Ft támogatást kapott.
A pályázati pénznek köszönhetően hetedik és nyolcadik osztályos tanulóink októberben  kilenc napott töltöttek Erdélyben.
A Waldorf-pedagógia a teljes emberi személyiség kibontakoztatásának szolgálatában áll.
Célja, hogy a gyermeket korának megfelelő testi, lelki és szellemi fejlődésében elősegítve
bevezesse az emberiség kultúrájába.

(Rudolf Steiner)
Osztálytanító álláspályázat!

Kutatók napja

2015.03.09.
FacebookTwitteriWIW
Küldés e-mailben Nyomtatás Keresés Vissza

Waldorf-pedagógiához kapcsolódó
kutatások eredményeinek
bemutatása

Óbudai Waldorf Iskola

március 14. szombat

Örömmel  értesítjük az érdeklődőket,  hogy  a  Magyar  Waldorf  Szövetség  Képzések  Kollégiuma  első alkalommal  rendez  tanárok  és  szülők  számára  egyaránt  nyitott  konferenciát,  melyen  a  Waldorf-pedagógiához  kapcsolódó  kutatások  eredményeit  mutatjuk  be.  Célunk,  hogy  rátekintsünk pedagógiai  értékeinkre,  melyeket  gyermekek,  tanárok és  szülők  közösen  a  mindennapokban megteremtenek,  s  melyeket  talán  egy-egy  felemelő pillanat  múlékonysága  feledésbe  merít,  de nyomuk mégis észlelhetően megmarad.

A  konferencián  nagy  hangsúlyt  kap  a  gyakorló  tanárok  szerepe  a  kutató  munkában.  Ennek lehetőségeiről szól az előadásokat követőműhelymunka, azzal a nem titkolt céllal, hogy minél több kolléga  vállalkozzon a saját munkájának tudatos tervezése mellett annak utólagos elemzésére és dokumentálására is. Hisszük, hogy ebben nagy értékei vannak a Waldorf-tanároknak, melyeket nem csak jó gyakorlatok bemutatásán át, hanem az úgynevezett akciókutatás lehetőségeit felhasználva is  láthatóvá  kellene  tennünk  a  szakemberek  számára. Az  előadásokat  tudományos  kutatók, doktorandusz hallgatók, és egyben gyakorló tanárok  tartják. Szeretnénk, ha a mostani konferencia hagyománnyá  válna,  hogy  ezzel  is  segítsük  a  Waldorf-pedagógia  élő rendszerének  jobb megértését, tényeken alapuló szakmai bemutatását éstovábbi fejlődését.

A  konferencián  a  részvétel  ingyenes,  azonban  fontos a  regisztráció,  mely  a  mûhelymunkára  való jelentkezést és ebédrendelést is tartalmazza.

A feliratkozás a következőlinken lehetséges:
WWW.WALDORF.HU/KUTATOKNAPJA

részletes program
http://www.waldorf.hu/hirek/kutatok_napja